MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 1422120
*
nr 142 2120
Byrå+
spegel
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar spegel
-
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:08
-
4256 Byrå
Rokokostil. Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm, höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:04
*
Byrå+
nr 142 2120
Byrå+
spegel
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar spegel
-
4082 Byrå
rokokostil, stenskiva, Intarsia. Bredd: 97 cm, dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:08 -
4256 Byrå
Rokokostil. Bredd: 68 cm. Djup: 33 cm, höjd: 65 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:04